o nas

Klub MKS Skrzyczne powstał w 2008 roku z inicjatywy Jacka Przybyły.

Klub prowadzi szkolenie na każdym etapie nauczania – od stawiania pierwszych kroków na nartach po profesjonalne treningi sportowe. Kadra trenerska dba o to, by podopieczni rozwijali się w jak najbardziej efektywny sposób, jednocześnie zaszczepiając w nich ducha zdrowej rywalizacji.
Wszyscy nasi trenerzy to profesjonaliści z aktualnymi uprawieniami. Dzięki zdobytemu doświadczeniu potrafią w łatwy i przystępny sposób przekazać wiedzę młodym zawodnikom, co stanowi jeden z kluczowych elementów skutecznego treningu.

Klub wyszkolił już wielu narciarzy, startujących z powodzeniem w zawodach o randze krajowej i międzynarodowej.

Podopieczny klubu, Bartłomiej Sanetra, reprezentuje aktualnie nasz kraj jako zawodnik młodzieżowej kadry Polski.

Program szkoleniowy obejmuje: narciarstwo alpejskie, pływanie, jazdę na rolkach i rowerze oraz zajęcia ogólnorozwojowe w ramach trzech/czterech treningów tygodniowo w odpowiednich wiekowo grupach szkoleniowych. Ilość treningów zależna jest od pory roku.

Zajęcia prowadzone są przez trenerów i instruktorów PZN, posiadających dyplomy wyższych uczelni, bogaty dorobek sportowy i duże doświadczenie zawodowe.

W ciągu całorocznej działalności klub organizuje letnie i zimowe obozy sportowe, w tym również wyjazdy przygotowawcze przed sezonami.

trenerzy i instruktorzy

Dominika Sanetra

trener narciarstwa

– studentka Katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego
- trener PZN
– nasza była zawodniczka

Robert Zubek

trener

– absolwent Katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego
– trener narciarstwa alpejskiego / instruktor PZN
– wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski w narciarstwie alpejskim
– wieloletni reprezentant Polski na imprezach Mistrzowskich
(Mistrzostwa Świata Juniorów, Uniwersjada, Mistrzostwa Świata Seniorów).
– 1999-2002 Asystent trenera kadry IO Sallt Lake City 2002
– 2002-2006 Trener Reprezentacji Polski IO Turyn 2006